SIKÇA SORULAN SORULAR

GENEL

 1. FLUX Lazer kesici nedir?

beamo, küçük bir masaüstü lazer kesici ve gravür makinesidir. 30 watt gücünde CO2 lazere sahiptir ve organik malzemeler üzerinde kesim ve desenleme işlemi yapabilmektedir. Yenilikçi tasarımı ve kolay kullanıcı arayüzü ile harika şeyler yapabilmekten sadece bir adım uzaktasınız.

 1. FLUX lazer kesici cihazları kullanmak zor mudur?

FLUX lazer kesici cihazlar kullanımı çok kolay olan bir yazılıma sahiptir ve JPG, PNG, SVG ve DXF gibi genel kullanılan dosya türlerini desteklemektedir.

 1. Lazer kesimi konusunda yeniyim, bazı sorularım var.

Sorularınız olduğunda bizi arayabilir yada email gönderebilirsiniz. Sizi bilgilendirmek ve destek olmaktan mutluluk duyarız.

 1. Garanti süresi nedir?

FLUX Lazer kesici cihazlar için 2 yıl garanti vermekteyiz. Ayrıca cihazın CO2 lazer tüpü için de 3 ay garantimiz bulunmaktadır. Bir sorun yaşadğınızda problemi çözmemiz için lütfen teknik destek talebinde bulununuz.

DONANIM HAKKINDA

 1. FLUX lazer kesiciler havalandırma sistemine sahip mi ?

FLUX lazer kesiciler, güçlü bir hava pompası ve güçlü bir egzoz çıkışına sahiptir. Hava pompası lazer kesim yerine yüksek basınçta hava vererek malzemenin alev almasını önlemekte, egzos çıkışı ise oluşan duman ve kokuyu dışarıya atmaktadır. Egzoz kanalının çıkışını uygun bir dış atmosfere veya Beam Air filtresine gönderebilirsiniz.

 1. Ne tür bakım prosedürleri gerekmektedir?

Lazer kesim ve desenlemenin aynı kalite olmasını garanti etmek için ayna ve lensleri düzenli olarak kontrol edip temizleyin. Rayları yağlamayı ve su tankının seviyesini kontrol etmeyi unutmayın. Genellikle haftada bir yeterli olmakla birlikte kullanım sıklığına bağlıdır.

 1. Cihazın tüketim malzemesi olarak kullandığı parçalar var mıdır?

CO2 lazer tüpünün ömrü 1000-2500 saattir. Lens ve aynalar ise 1-5 yıl kullanılabilir. Bu süreler kullanıma göre değişebilmektedir.

LAZER HAKKINDA

 1. Cihazın özelliklerinde belirtilen en fazla kesim kalınlığından daha fazla kalınlıkta malzemeyi kesmem mümkün mü?

Evet mümkün. Belirtilen değerler ortalama hız ile tek bir kesim için geçerlidir. Kesim hızını düşürerek ve kesimi tekrarlayarak daha kalın malzemeleri kesebilirsiniz. Örneğin akrilik için 5 mm yerine 10 mm kalınlığındaki malzemeyi kesebilirsiniz.

 1. Ne tür güvenlik önlemleri almalıyım?

FLUX lazer kesiciler kapağının açılması ile işlemi durdurma gibi güvenlik önlemlerine sahiptir. Fakat cihazı çalışırken başıboş bırakmamanız tavsiye edilir.

 1. Metal kesebilir miyim?

FLUX lazer kesicilerin gücü metal kesmek için yeterli değildir fakat anodik alüminyum ve anodik titanyum üzerine desenleme yapabilirsiniz. Ayrıca FLUX özel kaplaması ile paslanmaz çelik üzerine de desenleme yapabilirsiniz

YAZILIM HAKKINDA

 1. Beamo Studio yazılımı ücretiz midir?

Evet, Beamo Studio tamamen ücretsizdir. Cihazı almadan önce de yazılımı indirebilirsiniz. Yazılım hakkında geri dönüşlerinizi almak bizi mutlu edecektir.

 1. Beam Studio hangi dosya türlerini desteklemektedir ?

Beam Studio JPG, PNG, SVG ve DXF dosya türlerini desteklemektedir.

 1. Dokunmatik ekran ne işe yarar?

Başlama, bitirme, iptal etme, kontrol, bakım ve durumu görüntüleme gibi daha pek çok özellik parmaklarınızın ucunda.

 1. Cihaz bağımsız olarak çalışır mı?

Dosyanızı Beam Studio’ya yükleyerek ve cihaza göndererek işleminizi başlattıktan sonra istediğiniz zaman bilgisayarınızın bağlantısını kesebilirsiniz. Ayrıca dosyalarınızı cihaza direkt USB bağlantısı ile aktarabilir veya geçmiş işlemlerinizden seçim yapabilirsiniz.

 1. Cihazı dizüstü bilgisayarıma nasıl bağlayabilirim?

Eternet bağlantısı, Wi-Fi kablosuz ağa bağlantı yada telefon hotspot bağlantısı kullanabilirsiniz.

 1. Beamo Studio hangi işletim sistemlerini desteklemektedir?

Beamo Studio Windows, macOS, Linux ve Chrome OS ile uyumludur.